Polfa Sensilab

Wpływ koenzymu Q10 na zdrowie, jakość życia i proces starzenia się organizmu. IMR advertising by PR promuje produkty Polfy Łódź z serii Sensilab, zawierające właśnie tę „witaminę młodości”.

Koenzym Q10, nazywany czasem witaminą Q, jest obecny w każdej komórce ciała, przetwarzając pożywienie w energię. Niestety, już po 35. roku życia jego poziom systematycznie spada, co jest związane z faktem starzenia się organizmu.

Właściwości koenzymu Q10 wykorzystuje się również w profilaktyce i leczeniu chorób przyzębia, uznawanych ostatnio za choroby społeczne, gdyż dotyczą ponad 90 proc. dorosłych poniżej 45. roku życia.

Takimi preparatami są produkowane przez Polfę Łódź: żel do dziąseł Sensilab Q10, pasta do zębów Sensilab Q10 Sensitive i tabletki do ssania Sensilab Q10.

Koenzym Q10 poprzez aktywację produkcji energii pobudza procesy naprawcze w tkankach okołozębowych i działa korzystnie na ochronę immunologiczną zmienionych stanem zapalnym dziąseł. A jak powszechnie wiadomo, choroby przyzębia i wywołujące je bakterie przedostają się do naczyń krwionośnych, gdzie uczestniczą w rozwoju stanu zapalnego i powstawaniu zakrzepów, co prowadzi do miażdżycy i zawału mięśnia sercowego.

Koenzym Q10 stał się ostatnio bardzo modny dzięki upowszechnianiu wiedzy o jego właściwościach w organizmie człowieka. Prekursorami wprowadzenia na polski rynek koenzymu Q10 są właściciele spółki Hedat, która dziś jest partnerem strategicznym Polfy Łódź, producenta preparatów serii Sensilab.

„Promocyjne działania podkreślające społeczeństwu potrzebę stałego uzupełniania koenzymu Q10 i stosowania preparatów Sensilab rozpoczęliśmy w marcu śniadaniem prasowym w restauracji Bacio di Angelo. Potrwają rok, obejmując m.in. cykl warsztatów dla dziennikarzy opatrzonych hasłem: „Witamina młodości z najwyższym znakiem jakości”. Nasi eksperci będą mówili o Sensilabie Cerin – preparacie, który zmniejsza objawy trądziku, działa przeciwzapalnie, usuwa ze skóry toksyny, odżywia ją i rewitalizuje. Podczas kolejnego spotkania omówimy Sensilab Silne Nerwy – preparat, który uspokaja, ale nie powoduje senności i podnosi odporność na stres” – mówi Monika Iskandar, dyrektor zarządzająca IMR advertising by PR.